Garanti Sonrası Dell Servisi / Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünDell Teknik Servisi : Teknoloji geliştikçe günümüzde kullanmış olduğumuz cihazlarda bir çok çeşitte değişime uğramaktadır. Çok hızlı değişime uğrayan cihazlardan birisi de bilgisayarlardır.

Dell Teknik Servisi

Çağımızda neredeyse artık masaüstü bilgisayarların kullanımı bitmiş durumda bilgisayar kullanıcıları dizüstü bilgisayarlara geçiş yapmıştır. Dizüstü bilgisayarlar laptop ve notebook olarak iki kısma ayrılır. Laptop olarak isimlendirilen bilgisayarlar biraz daha büyük notebook bilgisayarlar ise laptop bilgisayarlardan daha küçük olarak kullanılır. Bu cihazların bir çok çeşitte marka ve modelleri bulunur.

Yüksek kalite olan bilgisayarlar genellikle iş bilgisayarı ve program bilgisayarı olarak satın alınırken, bilgisayar kullanıcıları tarafından bazı bilgisayarlar oyun bilgisayarı veya günlük sosyal medya kullanıcılarının daha aktif olacakları bilgisayarlar olarak alınır. Dell teknik servisi olarak siz değerli müşterilerimize 7/24 servis desteği vermekteyiz.

Notebook ve laptop bilgisayarlar sıklıkla arızalanan cihazlar olarak bilinmezler. Fakat bazen kullanıcı hataları nedeni ile bu cihazların arıza yaptığı gözlemlenebilir. Cihazların genellikle taşınabilir olduğu için yere düşürülerek arızalandırıldığı görülmektedir. Yere düşen cihazlar veya sert bir cismin çarpması ile arıza yapan cihazların bir çok nedenden dolayı arızalanarak çalışmayı durdurduğu gözlemlenir.

Notebook ve laptop bilgisayarın en fazla arızalanmalarındaki neden genellikle düşme sonucunda ekran kırıkları, kasa kırıkları, anakart arızaları, soket arızaları, batarya arızaları ve ram arızaları olarak sayılabilir. Dell teknik servisi olarak bu cihazların bir kısmının da sıvı teması ile arıza yaptığı gözlemlenmektedir. Sıvı teması ile arıza yapan bu cihazlar tamamen çalışmayı durdurabilir.

Dell Bakım Merkezi

Bazen sadece klavye kusurları oluşan sıvı teması olmuş bilgisayarlarda, bazen anakart arızaları bazen de işlemci arızaları görülebilir. Dell teknik servisi bünyesinde sıvı teması sonucunda arıza yapmış olan bilgisayarların tamiri yapılırken, öncelikli olarak sıvı teması olmuş bilgisayarlara ne kadar sıvı nedeni ile zarar geldiğinin incelemesi yapılır. Sıvı teması olan cihazların sıvıdan arındırıldıktan sonra bazı iç parçaları çalışabilir fakat bazı iç parçaları için sıvının ne kadar döküldüğü ile alakalı olarak hiçbir umut olmayabilir. Sıvı teması olan cihazlarda tamir imkanı çoğu zaman vardır. Notebook ve laptop tamir servisi olarak bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now ButtonHemen Ara..
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
Dell WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..