Garanti Sonrası Dell Servisi / Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünDell Laptop Batarya ; Notebook ve laptop bilgisayarlarda adaptör ve bataryanın önemi oldukça büyüktür. Notebook ve laptop bilgisayarlarda batarya adaptör ile şarj edilerek kullanılmaktadır.

Dell Laptop Batarya

Notebook ve laptop bilgisayarlarda batarya arıza yaptığına bilgisayarın çalışmayı tamamen durdurması ve batarya birebir yeni olan batarya ile değiştirilene kadar çalışmaması normaldir. Bir cihaz çalışmayı tamamen durdurduktan sonra adaptörün arızalı olup olmadığı kontrol edilir eğer adaptör arızalı değil ise bataryanın bitmiş veya arızalı olduğu kanaatine varılabilir. Dell laptop batarya servisi olarak notebook ve laptoplarda her marka ve her model için batarya değişimi yapılmaktadır.

Notebook ve laptop bataryalarda batarya ömrü tamamlandıktan sonra bataryayı tekrar tekrar kullanmak cihazın başka parçalarına zarar verebilir. Batarya değişimi yapılırken bir bilgisayarın modeli ve markası ile yeni takılacak olan bataryanın aynı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Notebook bilgisayarlar laptop bilgisayarlardan küçük ebatlı oldukları için bilgisayar kullanıcıları tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Notebook cihazların göstermiş olduğu arızalar birbirinden farklılık göstermektedir. Bu arızaların oluşumunda genellikle kullanıcı hataları bulunmaktadır.

Kullanıcı hataları nedeni ile oluşan arızalar bilgisayar üretici firmalar tarafından kesinlikle kabul edilmez. Notebook ve laptop bilgisayarlarda kullanıcı hataları genellikle cihazlar taşınabilir olduğu için cihazların düşürülerek zarar görmesinden dolayı oluşmaktadır. Dell laptop batarya servisi olarak yere düşen bilgisayarlarda sıklıkla oluşan arızaların ekran kırıkları, anakart arızaları, şarj girişi arızaları ve kasa kırıkları olduğunu söyleyebiliriz.

Dell Laptop Servisi

Cihazlarda oluşan bu arızalar Dell laptop batarya servis firmamızda uzman laptop tamir ve bakım elemanlarımız tarafından tamir edilmektedir. Türkiye’nin her yerine hizmet veren firmamız sizlere kargo sistemi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi olan ekran arızaları kullanıcıların bilgisayarlarını tamamen durdurmasa da, cihazları kullanan kişilerin tam olarak çalışamamalarına neden olmaktadır.

Bunun nedeni genellikle küçük bir leke şeklinde başlayan ekran lekesi arızalarının daha sonradan tüm ekrana yayılarak izlenilen video, yazılan yazı ve resimlerin rahat bir şekilde görülememesine neden olabilir. Ekran lekeleri laptop servisi firmamız tarafından hızlı bir şekilde tamir edilebilir arıza çeşitlerinden birisidir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now ButtonHemen Ara..
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
Dell WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..